Bohaterem Tygodnia w grupie "Mądre Sówki" był Kacper. Z tej okazji Kacperek zaprosił do przedszkola swoich rodziców. Tata, który jest policjantem opowiedział nam o swojej pracy oraz przyniósł  różne akcesoria i części umundurowania czym sprawił dzieciom wiele radości. Mama Agnieszka opowiedziała nam o swoich zainteresowaniach: fotografii i uprawie kwiatów. Wspólnie z Kacperkiem zorganizowała dzieciom quiz na temat drzew i wiosennych kwiatów, a także razem z dziećmi posadziła kwiatki w doniczkach. Serdecznie dziękujemy!

W piątek 29 kwietnia dzieci z grupy "Mądre Sówki" odbyły wycieczkę do Nadleśnictwa w Białej Podlaskiej. W Nadleśnictwie dzieci powitała pani leśnik, która opowiedziała na czym polega jej praca, oprowadziła  po Izbie Edukacyjnej i opowiedziała o zgromadzonych tam eksponatach. Przypomniała również zasady zachowania się w lesie.

W naszej grupie omawialiśmy tematy związane z Europą i poznaliśmy kilka krajów należących do Unii Europejskiej. Z tej okazji dzieci samodzielnie wykonały sałatkę grecką.

Dwoje dzieci z naszej grupy Zuzia Romaniuk i Bartek Zając zdobyło nagrody w konkursie wiedzy pt:"Zawody bez tajemnic" organizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 17. Serdecznie gratulujemy!